تاریخ انتشار: 1400/05/03 | تعداد بازدید: 100


آشنایی با اکسچینج در ارز دیجیتال

اکسچینج که به صرافی ارز دیجیتال نیز معروف است، مکانی است برای مبادله ارزهای دیجیتال بین خریداران و فروشندگان. از قابلیت های دیگر اکسچینج تبدیل ارز دیجیتال به ارزهای دیگر می باشد و هم چنین مکانی است برای نگهداری ارز دیجیتال.

البته نگهداری ارز دیجیتال در اکسچینج معایبی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

اکسچینج ها به صورت کلی به دو دسته متمرکز و غیر متمرکز تقسیم می شوند

در اکسچینج متمرکز می توانید ارز ورودی را دریافت کنید و ارز خروجی را دریافت کنید. تراکنش هایی که در این نوع اکسچینج انجام می گیرد، توسط شخص یا نهادی کنترل می شود. شما در این تراکنش کلید خصوصی نخواهید داشت و باید به معاملات اعتماد کنید به همین دلیل ممکن است خطراتی داشته باشد.

اکسچینج غیر متمرکز تا حدودی مشابه نمونه متمرکز خواهد بود، اما به دلیل این که سفارشات به صورت زنجیره ای ثبت می شود، کاربر حق مالکیت خود را زیر نظر دارد.

از جمله مزایایی که برای اکسچینج غیر متمرکز می توان نام برد این است که

در اکسچینج متمرکز هویت مشتری شناخته نمی شود

هیچ خطری از سمت هکرها کاربر را تهدید نمی کند. چرا که اطلاعاتی از وجه کاربر مشخص نیست

معایب نگهداری ارز دیجیتال در اکسچینج ها

از آنجایی که کار کردن با اکسچینج ها راحت است. و کاربران به راحتی می توانند در محیط آن به تبادل ارزهای خود بپردازند ترجیح می دهند که ارزهای خود را در آن نگهداری کنند.

در واقع اکسینچ ها مانند بانک عمل می کنند. اما یکی از اهداف یا مزایای ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز بودن آن ها بود.این که کاربر بتواند کنترل سرمایه خود را به دست بگیرد یعنی عدم وابستگی به هیچ نهادی.

 و استفاده از اکسچینج فضای ارزدیجیتال را متمرکز می کند. حتی اگر از روش غیرمتمرکز اکسینچ هم استفاده کنید باز وابسته به یک نهاد می باشید.

به دلیل این که ارزهای دیجیتال جزو سرمایه های ارزشمند شما محسوب می شوند، باید در یک کیف پول مطمعن آن ها را نگهداری کنید تا تنها خودتان با استفاده از کلید خصوصی به آن دسترسی پیدا کنید.

برای نگهداری ارزهای دیجیتال خود والت های مختلفی وجود دارد، که با اطمینان بالا می توانید سرمایه های خود را در آن ها نگهداری کنید.

نکات قابل توجه برای کار با اکسچینج

با توجه به برخی از معایبی که اکسچینج ها می توانند داشته باشند، شاید برخی افراد علی الخصوص افراد مبتدی تمایل داشته باشند که، با اکسچینج ها کار کنند؛ بنابر این لازم است که برخی موارد را برای کار با اکسچینج ها رعایت کنند:

  1. اکثر اکسچینج های خارجی نیاز به احراز هویت دارند که اگر خود را با هویت ایرانی معرفی کنید ممکن است دسترسی و سرمایه شما را مسدود کنند چرا که ارائه خدمات به ایرانی ها ممنوع است.
  2. حجم معاملات شما برای انتخاب اکسچینج مهم است. برخی از صرافی های کوچک، امکان رد و بدل کردن معاملات سنگین را ندارند. اگر قصد معاملات سنگین را دارید از صرافی های بزرگ کمک بگیرید تا سفارشات خرید و فروش شما نیز زودتر انجام شود.
  3. کارمزد معامله در هر صرافی فرق می کند. پیش از انجام معامله از میزان درصد صرافی مطلع شوید.
  4. از انجایی که صرافی ها منبعی برای نگهداری پول ها هستند، امکان حمله هکر ها زیاد است. بنابر این حتما از یک صرافی معتبر برای انجام معاملات خود استفاده کنید. هم چنین پس از انجام معامله حتما سرمایه خود را به کیف پول انتقال دهید.

footer
footer
footer
footer
footer
footer
footer
call
آماده کسب درآمد بالا از طریق سرمایه گذاری در شرکت بهکامان هستید؟
client
گواهینامه ها

40,000 مشتری راضی از کیفیت خدمات در سراسر ایران

ما سرمایه گذاران راضی و خرسندی زیادی از عملکرد بهکامان داریم که از ابتدای امر همراه ما بوده اند و در بهکامان سرمایه گذرای نموده اند. برخی از مشتریان ما!