تاریخ انتشار: 1400/05/04 | تعداد بازدید: 106


تفاوت بیت کوین و لایت کوین چیست؟

اصلاحات زیادی در دنیای ارز های دیجیتال به گوش می خورد که شاید برای تازه وارد ها تازگی بیشتری داشته باشد. یکی از این اصلاحات، لایت کوین است.
لایت کوین یکی دیگر از ارز های دیجیتال است. این ارز دیجیتال از دل بیت کون بیرون آمد و با این ادعا که دارای نرخ کارمزد کمتر و سرعت استخراج بیشتر است رشد خوبی داشت.
ارز های دیجیتال در سال های اخیر در بین عموم افراد محبوب تر شدند و در عین حال دارای افزایش قیمت هم بودند. در بین همه این ارز های دیجیتال ارز های بزرگی مثل بیت کوین و لایت کوین، با افزایش قیمت و حجم تبادلات در بازار رو به رو بودند.
عموما از لایت کوین به عنوان نقره در برابر طلا یعنی بیت کوین اسم برده می شود. در واقع لایت کوین می تواند جایگزین مناسبی برای بیت کوین باشد با این تفاوت که ارزش کمتری نسبت به آن دارد.
دو تفاوت اساسی که باعث محبوبیت لایت کوین نسبت به بیت کوین شده است این است که اولا سرعت تراکنش بالایی دارد و دوما سرعت استخراج بیشتری هم دارد.
در نتیجه می تواند جایگزین خوبی به نظر برسد.

لایت کوین چیست؟

لایت کوین در سال 2011 توسط مهندس سابق گوگل با نام چارلی لی طراحی شد. ساختار لایت کوین هم مشابه با بیت کوین بر پایه فناوری بلاکچین است. همچنین این ارز بر پایه استاندارد MIT/X11 طراحی شده و نوعی  ارز رمز نگاری شده ی نقطه به نقطه است.

چرا به لایت کوین نسخه نقره ای بیت کوین می گویند؟

لایت کوین از یک نرم افزار اپن سورس و غیرمتمرکز ایجاد شده است. این ارز دیجیتال به دلیل داشتن بلاک چین مجزا دارای سرعت تراکنش بالاتری است. ضمن این که رشد ارزش لایت کوین از زمان عرضه تا کنون بالا بوده است.
همه این موارد می تواند دلیل خوبی برای جایگزینی لایت کوین به جای بیت کوین باشد.
اما چیزی که مشخص است این است که روند رشد و آینده لایت کوین هم دقیقا مشابه با سایر ارز های دیجیتال مشخص نیست.

چرا سرعت لایت کوین بیشتر از بیت کوین است؟

از تفاوت های اصلی لایت کوین و بیت کوین می توان به الگوریتم های آن ها اشاره کرد. لایت کوین از الگوریتمی به نام اسکریپت و بیت کوین از الگوریتمی به نام SHA-256 استفاده می کند. سرعت این الگوریتم ها باعث اختلاف در معدن کاوی و استخراج این دو ارز شده است.
اگر بخواهیم دقیق تر تفاوت سرعت این دو را بیان کنیم. سرعت استخراج لایت کوین 4 برار سریع تر از بیت کوین می باشد.

جایزه معدن کاوان

با رمزگشایی بلوک ها توسط ماینر ها میزان مشخصی از بیت کوین یا لایت کوین به عنوان دستمزد یا پاداش به آن ها تعلق می گیرد.
جوایز بیت کوین بعد از هر 210 بلوک نصف می شود و در حال حاضر نسبت به سال 2014 این عدد نصف شده، این در حالی که این موضوع برای لایت کوین بعد از هر 840 بلوک اتفاق می افتد.
 هر کدام از این دو ارز دیجیتال مزایا و معایبی دارند که نسبت به نوع سرمایه گذاری شما می تواند سودمند باشد.

footer
footer
footer
footer
footer
footer
footer
call
آماده کسب درآمد بالا از طریق سرمایه گذاری در شرکت بهکامان هستید؟
client
گواهینامه ها

40,000 مشتری راضی از کیفیت خدمات در سراسر ایران

ما سرمایه گذاران راضی و خرسندی زیادی از عملکرد بهکامان داریم که از ابتدای امر همراه ما بوده اند و در بهکامان سرمایه گذرای نموده اند. برخی از مشتریان ما!