تاریخ انتشار: 1400/05/07 | تعداد بازدید: 91


والت بیت کوین چیست و به چند مدل تقسیم می شود؟

بیت کوین ها یا هر ارز دیجیتال دیگری که دارید، جزو سرمایه های شما محسوب می شوند و باید در یک جایی ذخیره و نگهداری شوند. والت یا همان کیف پول محلی برای ذخیره ارز های شما می باشد.

والت ها یا همان کیف پول انواع مختلفی دارند.

والت آنلاین، والت سخت‌افزاری، والت دسکتاپ، والت موبایلی نمونه هایی از والت های موجود می باشند.

شما با استفاده از کلید خصوصی و کلید عمومی می توانید به والت خودتان دسترسی  داشته باشید. در واقع والتی ایمن است که کنترل آن و البته کنترل کلید خصوصی آن به دست خودتان باشد.

در مباحث قبل توضیح دادیم که با استفاده از کلید های خصوصی هم می توانید به بیت کوین ها یا هر مدل دیگری از ارز های دیجیتالی خود دسترسی داشته باشید و هم می توانید با سرمایه دیجیتالی خود تراکنش انجام دهید.

کیف پول ها با توجه به مدل های مختلفی که دارند، امنیت هر کدام نیز متفاوت است. اگر مقدار سرمایه ای که دارید ریاد است بهتر است که از والت های سخت افزاری استفاده کنید که امنیت بالاتری دارند.

در مقالات قبلی به این مورد اشاره کرده بودیم که برای امنیت بیشتر باید بتوانید پشتیبان گیری انجام دهید. در والت coinomi  این قابلیت وجود دارد و می توانید به راحتی از اطلاعات خود بکاپ بگیرید.

در بالا به انواع کیف پول ها اشاره کرده بودیم. کیف پول موبایلی امکان هک کردن به راحتی است و اصلا پیشنهاد نمی شود. کیف پول هایی که تحت وب هستند و آنلاین می باشند بر روی یک سرور وجود دارند که این کیف پول نیز توسط بایسنس تایید نمی شود.

کیف پول دسکتاپ یا والت دسکتاپ که بر روی کامپیوتر شخصی تان قرار میگیرد و با استفاده از کلید های خصوصی می توان به آن ها دسترسی پیدا کرد، بهتر از دو مورد قبلی می باشند.

کیف پول های دسکتاپ انواع مختلفی دارند

  1. والت Coinomi

والت Coinomi   قدیمی ترین والت می باشد که طرفداران زیادی دارد. به دلیل این که آسان ترین راه برای مدیریت و و ذخیره ارز ها می باشد. نکته ای که در این والت حائز اهمیت است امنیت فوق العاده بالایی است که برای حفظ حریم شخصی کاربران ایجاد کرده است و امکانات خوبی برای رمزنگاری فراهم آورده است.

یکی از امکانات خوبی که این والت برای کاربران فراهم کرده است، پشتیبانی از ارزهای مختلف می باشد. ارز هایی مثل بیت کوین، کوین ها و حتی توکن ها.

در این والت شما می توانید با استفاده از کلید های خصوصی کنترل والت و ارزهای خود را به دست بگیرید.هم چنین برای ثبت نام در این والت نیازی به احراز هویت نیست.

  1. کیف پول الکتروم

این کیف پول هم برای افراد حرفه ای هم مبتدی کاربرد دارد و می توانند از آن استفاده کنند. این کیف پول فقط از بیت کوین پشتیبانی می کند. این والت نیز امنیت بالایی دارد و در آن امکان شخصی سازی وجود دارد. اما مشکلی که در آن وجود دارد رابط کاربری ضعیف است.

نمونه های دیگری از کیف پول دسکتاپ وجود دارد که فقط به نام آن ها بسنده می کنیم چرا که بهترین آن یعنی coinomi  مورد تایید ترین می باشد.

کیف پول بیت کوین کور

کیف پول اکسودوس

کیف پول آرموری

کیف پول اتمیک

کیف پول کوپی

نمونه های دیگری از کیف پول های دسکتاپ بودند.

بهترین کیف پول برای نگهداشتن ارزهای دیجیتال که هیچ گزارشی مبنی بر دزدیده شدن اطلاعات آن وجود ندارد، کیف پول های سخت افزاری هستند. البته مکانی که این کیف پول ها را تهیه می کنید،  باید معتبر باشد.

  1. کول والت
  2. Ledger nano s
  3. Trezor
  4. Keep Key

 نمونه هایی از کیف پول های سخت افزاری هستند.

 

footer
footer
footer
footer
footer
footer
footer
call
آماده کسب درآمد بالا از طریق سرمایه گذاری در شرکت بهکامان هستید؟
client
گواهینامه ها

40,000 مشتری راضی از کیفیت خدمات در سراسر ایران

ما سرمایه گذاران راضی و خرسندی زیادی از عملکرد بهکامان داریم که از ابتدای امر همراه ما بوده اند و در بهکامان سرمایه گذرای نموده اند. برخی از مشتریان ما!