تاریخ انتشار: 1400/05/08 | تعداد بازدید: 104


تعریف استیبل کوین ها در دنیای ارز دیجیتال

شواهد نشان داده است که عمومیت مردم تمایل دارند که بر روی کالاهای با ثیات سرمایه گذاری کنند که ارزش دارایی را چند برابر می کند. مثل دلار، نفت، طلا و...

از آنجایی که ارزهای دیجیتال دارای نوسانات بالایی بودند و ارزش ثابتی نداشتند، استیبل کوین ها طراحی شده اند تا سرپوشی بر بی ثباتی ارز های دیجیتال قرار بگیرند.

استیبل کوین ها نوعی از ارز های دیجیتال می باشند. همان طور که اسم شان مشخص است، ارزش ان ها ثابت است و ضرورت ایجاد آن جلوگیری از نوسانات بازار بوده است.

استیبل کوین ها برای با ثبات بودن شان نیاز به یک پشتوانه دارند و بر اساس پشتوانه به چند دسته تقسیم بندی می شوند.

دسته بندی استیبل کوین ها بر اساس پشتوانه

  1. استیبل کوین با پشتوانه ارز فیزیکی

این مورد از استیبل ها برای عموم کاربران ساده و قابل فهم است. به دلیل این که دولت آن را پشتیبانی می کند برای کاربر قابل اعتماد خواهد بود.

برای درک بیشتر این پشتوانه فرض کنید که شما به میزان دو دلار استیبل کوین دارید. ارزش این مقدار از ارز دیجیتال شما برابر است با دو دلار ارز واقعی.

  1. استیبل کوین با پشتوانه کالا

پشتوانه در این مدل از استیبل کوین، کالاهای واقعی و با ارزش می باشد.  فلزات گران بهایی مثل طلا. این استیبل کوین قابلیت نقد شوندگی دارد و هم چنین جزو داراهایی واقعی تلقی می شود. یک استیبل کوین با یک گرم طلا برابری می کند.

  1. استیبل کوین با پشتوانه ارزهای دیجیتال

پشتوانه در این مدل از استیبل کوین، ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین و اتریوم می باشند. از ویژگی های بارزی که برای این مدل می توان به آن اشاره کرد، عدم تمرکز است. که این ویژگی ارزهای دیجیتال بود. اما به دلیل نوسانات بالایی که ارز های دیجیتال دارند نسبت به دو نمونه دیگر ثبات کمتری خواهد داشت

  1. بدون پشتوانه

استیبل کوین ها بدون پشتوانه نیز ارائه می شوند. یک سیستم توافقی برای افزایش و کاهش عرضه می باشد در واقع مانند سیستم بانک مرکزی عمل می کند.

استیبل کوین ها چه ویژگی هایی دارند؟

انجام تراکنش های روزانه با ارزهای دیجیتال برای کاربران خوشایند نبود، اما با استیبل کوین به دلیل کنترل نوسانات، خرید و فروش روزانه مهیا شد.

سرعت نقل و انتقالات پول در آن بسیار بالا است و شما می توانید در کمترین زمان به هرجای دنیا به هر مقدار پول انتقال دهید.

برای قرارداد های هوشمند نیز بسیار مفید خواهد بود و هم چنین گزینه خوبی برای سرمایه گذاری می باشد.

 

footer
footer
footer
footer
footer
footer
footer
call
آماده کسب درآمد بالا از طریق سرمایه گذاری در شرکت بهکامان هستید؟
client
گواهینامه ها

40,000 مشتری راضی از کیفیت خدمات در سراسر ایران

ما سرمایه گذاران راضی و خرسندی زیادی از عملکرد بهکامان داریم که از ابتدای امر همراه ما بوده اند و در بهکامان سرمایه گذرای نموده اند. برخی از مشتریان ما!