تاریخ انتشار: 1400/05/09 | تعداد بازدید: 99


پیشرفت فناوری با ارز های دیجیتال

شما به عنوان فردی جوان در جامعه امروزی حتما  "پیشرفت فناوری در قرن اخیر" بسیار به گوش تان خورده است. فناوری و تکنولوژی همواره در حال تغییر و تکامل است.شاید  پیشرفته ترین نوعی که با زندگی مردم سروکار خواهد داشت درگیر کردن پول و سرمایه ی مردم با اینترنت خواهد بود.

جدا از بحث فناوری، خود اینترنت از گذشته تا کنون پیشرفت های چشم گیری داشته و حالا ترکیب فناوری و اینترنت باعث بوجود آمدن ارزهای دیجیتالی شده است.

در ادامه به توضیح  فناوری بلاک چین می پردازیم که ارزهای دیجیتال بر پایه ی آن ها برنامه ریزی شده اند.

فناوری بلاک چین در ارزدیجیتال

بلاک چین Block Chain  از ترکیب دو واژه Block و Chain   ایجاد شده است. و به معنای زنجیره ای از بلوک ها می باشد. اما این بلاک چین چگونه ساخته شده است؟

فناوری بلاک چین از ترکیب سه فناوری قدیمی ایجاد شده است.

  1. رمز نگاری کلید خصوصی
  2. شبکه
  3. قوانینی برای تایید تراکنش ها و حفظ و امنیت شبکه و هم چنین ایجاد انگیره

تمامی موارد با هماهنگی یک دیگر باعث ایجاد فناوری جدید بلاک چین شده اند.

رمز نگاری در بلاک چین چگونه انجام می گیرد؟

برای ارتباط دو کاربر با یکدیگر به یکسری از کلید های خصوصی و عمومی نیاز داریم. وجود این کلید ها دال بر تایید اعتبار و هویت افراد دارد. و ترکیب این کلید ها با یکدیگر امضای دیجیتال را به وجود می آورد.

برای اینکه افراد بتوانند با یکدیگر ارتباط بگیرند علاوه بر امضای دیجیتال به یک شبکه نیاز داریم تا هم امنیت را ایجاد کند و هم هر فرد بتواند تراکنش انجام دهد.

در شبکه بیت کوین یا به طور کلی شبکه ارزهای دیجیتال هر اتفاقی که بیفتد ثبت و ضیط می شود و افرادی شاهد رویداد آن وقایع می باشند.

حالا که بستر مناسبی برای تعامل افراد به وجود آمد باید برای استفاده از ان نیز انگیزه ای وجود داشته باشد تا افراد در این فضا مشغول شوند. ماینینگ ها با این هدف ایجاد شدند.

با استخراج بیت کوین ها و ارزهای دیجیتال، ماینر ها درامد زایی می کنند و این انگیزه ای برای کار خواهد بود.

در بلاک چین تمامی تراکنش هایی که صورت می گیرد ثبت می شود و هیچ کس قادر به حذف آن نخواهد بود و این خود عاملی است برای بالابردن امنیت ارز دیجیتال.

چرا از فناوری بلاک چین در ارزهای دیجیتال استفاده شد؟

بلاک چین به عنوان یک فناوری جدید و نوپا می تواند اطلاعات را به صورت دائمی و بدون تغییر ثبت کند.  در واقع می توان گفت نوعی دیتا بیس است اما با این تفاوت که بر روی یک سرور قرار ندارد بلکه روی کلیه

کامپیوترهایی که به شبکه توزیع متصل هستند، قرار دارد.

این فناوری به دلیل رمز نگاری قوی ای که دارد، امکان حذف و هک سوابق در آن وجود ندارد.

به همین دلیل بیت کوین که اولین ارز دیجیتال معرفی شده است، از این فناوری استفاده کرده است.

 

footer
footer
footer
footer
footer
footer
footer
call
آماده کسب درآمد بالا از طریق سرمایه گذاری در شرکت بهکامان هستید؟
client
گواهینامه ها

40,000 مشتری راضی از کیفیت خدمات در سراسر ایران

ما سرمایه گذاران راضی و خرسندی زیادی از عملکرد بهکامان داریم که از ابتدای امر همراه ما بوده اند و در بهکامان سرمایه گذرای نموده اند. برخی از مشتریان ما!