تاریخ انتشار: 1400/05/10 | تعداد بازدید: 101


هدف از ایجاد سیستم ماینینگ چه بود؟

 

ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال با هدف های بسیار زیادی راه اندازی شد.  برای ماینینگ به یکسری نیروی تخصصی نیاز است که علاوه بر ماینینگ بتواند امنیت شبکه را حفظ کند، تا هکر ها نتوانند به آن نفوذ پیدا کنند. البته تایید کردن تراکنش های داخل شبکه نیز مربوط به ماینر ها می باشد.

برای ماینینگ و استخراج باید دستگاه های سخت افزاری قوی داشته باشیم و هم چنین نیاز مند برق قوی هستیم. که البته عملیات ماینینگ در بهکامان با انرژی خورشیدی صورت می گیرد و دیگر دغدغه و نگرانی برای مصرف برق وجود نخواهد داشت.

در کل ماینر ها باید توانایی بالایی برای حل مسائل پیچیده داشته باشند و هم چنین وظایف مهمی نیز دارند. و البته تامین دستگاه سخت افزاری خوب و برق مورد نیاز نیز از مسائل دیگری است که ماینر ها با آن سر و کار دارند.

اما چرا برخی افراد تمایل به ماینر شدن دارند؟با اضافه کردن یک بلاک به زنجیره ماینر ها پاداش دریافت می کنند.درآمد حاصل از ماینینگ با توجه به پیچیدگی و انرژی هایی که صرف می شود متفاوت خواهد بود.

 اما گاهی ماینر ها برای کسب سود بیشتر دست به فعالیت های دیگری میزنند، که در اصطلاح به آن سلفیش ماینینگ می گویند.

سلفیش ماینینگ به چه معنا است و با چه هدفی روی کار آمد؟

در واقع سلفیش ماینینگ همان طور که از اسم آن مشخص است استخراج خودخواهانه می باشد. ماینر ها برای داشتن سود بیشتر دست به سلفیش ماینینگ می زنند. آن ها با مخفی کردن بلاک های جدید در زنجیره اصلی باعث فریب سایر ماینر ها می شوند.

سلفیش ماینینگ معایب زیادی را برای کاربران بیت کوین و ماینرهای درست کار خواهد داشت.

چرا که سلفیش ماینینگ باعث ایجاد یک سیستم متمرکز شده، در صورتی که بیت کوین با هدف غیر متمرکز بودن روی کار آمد.

شاید با استخر استخراج در دنیای ارز دیجیتال برخورد کرده باشید و سوالی برایتان ایجاد شده باشد تفاوت بین استخر استخراج و سلفیش ماینینگ چه خواهد بود؟

آشنایی با استخر استخراج یا Mining pool

استخر استخراج محلی است که ماینرها با همکاری یکدیگر به استخراج ارز می پردازند. استخر استخراج فضایی را ایجاد کرده تا ماینر ها بتوانند توان و قدرت خود را برای حل مسائل به کار گیرند و به کمک یکدیگر به سود بالایی برسند.

هر چه تعداد ماینر ها بالاتر باشد و سخت افزار ها قوی تر شوند، معامله ها پیچیده تر خواهند شد. البته با افزایش محبوبیت بیت کوین در بین مردم، فرایند ماینینگ پیچیده تر شده و نیاز به تعداد ماینر های بالایی برای حل مساله است.

نکاتی در رابطه با انتخاب استخر استخراج

  1. اندازه استخر را مشخص کنید. منظور این است که تعداد ماینر هایی که بر روی استخراج فعالیت دارند را انتخاب کنید. هر چه تعداد ماینرها و یا قدرت پردازش بالاتر باشد، می توان گفت اعتماد به آن استخر بیشتر خواهد بود.

این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است، سود شما در سرمایه گذاری استخر بزرگ کمتر باشد.

  1. به استخر استخراجی که انتخاب می کنید، مطمعن باشید. اطمینان حاصل کنید که ماینرهای آن افراد سودجو نباشند و سرمایه ی شما را هدر ندهند.
  2. برای پرداخت پاداش به ماینرها قبل از انجام معامله ، بهتر است نحوه پرداخت را مشخص کنید.

 

footer
footer
footer
footer
footer
footer
footer
call
آماده کسب درآمد بالا از طریق سرمایه گذاری در شرکت بهکامان هستید؟
client
گواهینامه ها

40,000 مشتری راضی از کیفیت خدمات در سراسر ایران

ما سرمایه گذاران راضی و خرسندی زیادی از عملکرد بهکامان داریم که از ابتدای امر همراه ما بوده اند و در بهکامان سرمایه گذرای نموده اند. برخی از مشتریان ما!