تاریخ انتشار: 1400/05/11 | تعداد بازدید: 102


آیا ارز های دیجیتال قابل معامله گری هستند؟

ارز های دیجیتال هم قابلیت سرمایه گذاری دارند و هم می توان آن ها را معامله کرد.

معامله در مبحث اقتصاد به خرید و فروش کالا و یا خدمات گفته می شود. در این معامله خریدار می تواند در مقابل به فروشنده پول یا کالا و یا هر چیزی که توافق کرده اند، پرداخت کنند.

در دنیای ارز دیجیتال نیز معامله گردی انجام می شود. که به اصطلاح به آن Trade  می گویند. در این معامله کالایی که رد و بدل می شود، ارز دیجیتال است.

Trade استراتژی های مختلف معاملاتی را شامل می شود. عموما معاملات در یک بازه زمانی کوتاه مدت انجام می شوند. و معامله گران هر زمان که نوسانی رخ دهد، وارد معامله می شوند تا بتوانند از آن سود کسب کنند.

در ارز دیجیتال با واژه سرمایه گذار هم برخورد داریم. افرادی که سرمایه گذار هستند، دارایی خود را در زمان طولانی تری وارد کار می کنند. سرمایه گذاری در دنیای بیرون از اقتصاد می تواند خرید هر کالایی باشد که بعد از گران شدن بتوان آن را فروخت و سود کسب کرد.

در دنیای ارز دیجیتال هدف سرمایه گذار نیز به دست آوردن سود است اما با این تفاوت که کالایی که خریداری می شود ارز دیجیتال است. همان طور که گفتیم ارزدیجیتال نوسان قیمت بالایی دارد و از آنجایی که آینده خوبی برای آن پیش بینی شده است می تواند در دراز مدت سرمایه را چند برابر کند.

 در این جا سوالی مطرح می شود که بین ترید یا معامله گری و سرمایه گذاری چه تفاوتی وجود دارد؟

که در همین مقاله آن را پاسخ می دهیم.

تفاوت بین Trade  و سرمایه گذاری

افرادی که وارد دنیای دیجیتال می شوند، می توانند هم به عنوان سرمایه گذار و هم معامله گر فعالیت کنند. هر دوی آن ها به دنبال سود هستند. اما با این تفاوت که کسی که قصد Trade  دارد، بعد از هر نوسان تصمیم به خرید و فروش می گیرد و مدت زمان کمی را برای معامله در نظر می گیرد.

اما سرمایه گذارها پلن های طولانی مدتی دارند. و در مقابل سود بیشتری هم عاید آن ها می شود. در صورتی که در معامله گری سود کمتری بدست می آید. البته سود کمتر از یک معامله چرا که معامله گر ها می توانند در چندین معامله فعالیت داشته باشند.

پس از خواندن این مطلب شاید برایتان چالشی با عنوان زیر ایجاد شود:

در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنیم یا معامله گر باشیم؟

پس از کسب اطلاعات در زمینه ارزهای دیجیتال و بدست اوردن علم لازم، می توانید با توجه به شخصیت و اهدافتان روش درست را انتخاب کنید. که البته این مورد می تواند زمان بر و خسته کننده باشد و شما را از رسیدن به سود بالا باز دارد.

ما در مجموعه ی بهکامان با بررسی میزان سرمایه و اهداف و شرایط تان می توانیم شما را در مسیر درست فعالیت در ارزهای دیجیتال راهنمایی کنیم.

footer
footer
footer
footer
footer
footer
footer
call
آماده کسب درآمد بالا از طریق سرمایه گذاری در شرکت بهکامان هستید؟
client
گواهینامه ها

40,000 مشتری راضی از کیفیت خدمات در سراسر ایران

ما سرمایه گذاران راضی و خرسندی زیادی از عملکرد بهکامان داریم که از ابتدای امر همراه ما بوده اند و در بهکامان سرمایه گذرای نموده اند. برخی از مشتریان ما!