تاریخ انتشار: 1400/05/16 | تعداد بازدید: 95


استینگ در حوزه ارز های دیجیتال

 

وقتی فردی ارز دیجیتال خود را به شبکه اختصاص می دهد با این هدف که پاداشی دریافت کند، به این عمل استیکینگ و یا سهام گذاری گفته می شود.
این روش، روشی فوق العاده ایده آل برای افرادی است که به دنبال کسب و کاری هستند که بدون صرف انرژی و زمان در آمدی منفعل نصیبشان شود.

تعریفی دیگر از استینگ

عرضه دارایی های خود برای دریافت پاداش

روال کلی به صورت است که برای استیکینگ یا سهامگذاری، کاربران جهت حفظ امنیت سیستم های بلاک چین (مبتنی بر اثبات سهام) مشارکت می کنند و همه دارایی های خودشان را درون یک کیف پول مخصوصی قفل یا نگهداری می کنند.

سهام‌گذاری یا استیکینگ به فعالیتی گفته می‌شود که در آن، کاربر برای مشارکت در حفظ امنیت سیستم‌های بلاک چینی مبتنی بر اثبات سهام (PoS)، دارایی‌های خود را در کیف پولی مخصوص قفل یا نگهداری می‌کند.

مشابه فرایند ماینینگ یا استخراج ارزهای دیجیتال، روش اثبات سهام نیز ضامن رسیدن شبکه به اجماع و همچنین مشوق کاربرانی است که در حفظ شبکه مشارکت می‌کنند. در روش اثبات کار، افراد باید قدرت پردازش سخت‌افزارهای کامپیوتری خود را به شبکه اختصاص دهند تا بتوانند در کار ایجاد بلاک شرکت کنند؛ اما در روش اثبات سهام، افراد با دارایی‌های خود امنیت شبکه را تأمین می‌کنند.

امنیت در روش اثبات کار به این صورت است که برای حمله به شبکه افراد خرابکار مجبور هستند قدرت پردازشی بیش از قدرت پردازش ۵۰٪ ماینرها فراهم کنند؛ اما در روش اثبات سهام اگر افراد مخرب بخواهند به شبکه حمله کنند، مجبور هستند بخش اعظمی از توکن‌ها را از بازار خریداری کنند که این خود باعث افزایش قیمت توکن می‌شود و در صورت حمله، ارزش دارایی خرابکاران از بین خواهد رفت.

اثبات کار (استخراج) با اثبات سهام (سهام‌گذاری) متفاوت است در مقالات بعدی سعی می کنیم این موضوع را به صورت جزئی و دقیق موشکافی کنیم.

با مطالعه این موضوع این سوال در ذهن ها شکل می گیرد که

استیکینگ یا ماینینگ؟

در مقالات قبل تر در باب این موضوع که استخراج به چه صورتی انجام می شود و روال کلی آن توضیحاتی دادیم.

اما به این نکته اشاره نشد که همه رمزارزها قابلیت ماینینگ را ندارند، یعنی چه؟
یعنی شبکه بلاک چین این رمزارزها بر یک پایه دیگری غیر از ماینینگ استوار است. معمولا این گونه رمز ارزها استیکینگ می شوند.

در استیکینگ دیگه دردسر های روش استخراج را نداریم وآن دستگاه های بزرگ و مصرف برق زیاد وجود ندارد. در این روش به جای صرف هزینه برای دستگاه و برق همان هزینه را خرج خرید رمزارز بومی میکنیم و اون رو در اختیار بلاکچین آن شبکه قرار می دهیم. بعد از این مراحل سود خود را از شبکه دریافت میکنیم.

الگوریتم اثبات کار و اثبات سهم(استخراج و استیکینگ)

مهمترین تفاوتی که بین این دو روش وجود دارد، الگوریتم شبکه این دو است. لازم به ذکر است که شما تنها ارزهایی را می توانید ماین و استخراج کنید که از الگوریتم اثبات کار PoW پیروی می کنند و ارزهایی را می توانید استک کنید که از الگوریتم اثبات سهم PoS پیروی می کنند.

سخن آخر

برای بررسی این موضوع که کدام یک بهتر و پاسخ به سوالاتی از این دست که

سود کدام یک بیشتر است؟
آینده استیکینگ روشن تر است یا ماینینگ؟

و بسیاری سوال دیگر که افراد مشتاق برای فعالیت در این زمینه برایشان ایجاد می شود. ما مشاوران زبده ای داریم که می توانید سوالات خود را از آن ها بپرسید.
ضمن این که ما مقالاتی برای این موضوعات ارائه خواهیم کرد.

footer
footer
footer
footer
footer
footer
footer
call
آماده کسب درآمد بالا از طریق سرمایه گذاری در شرکت بهکامان هستید؟
client
گواهینامه ها

40,000 مشتری راضی از کیفیت خدمات در سراسر ایران

ما سرمایه گذاران راضی و خرسندی زیادی از عملکرد بهکامان داریم که از ابتدای امر همراه ما بوده اند و در بهکامان سرمایه گذرای نموده اند. برخی از مشتریان ما!