تاریخ انتشار: 1400/05/20 | تعداد بازدید: 151


نود یا گره بیت کوین چیست و چه کاربردی دارد؟

نود بیت کوین چیست؟

نود یا گره در شبکه بیت کوین، همان کامپیوتر یا سخت افزار قدرمتندی است که نرم افزار بیت کوین را اجرا می کند. و در شبکه بیت کوین به نوعی مشارکت می کند جهت انتقال اطلاعات.
نرم افزار بیت کوین رایگان است و همگان امکان استفاده از آن را دارند. و هر شخصی با دریافت رایگان این نرم افزار و دانلود کل تاریخچه تراکنش‌های بلاک چین (که در حال حاضر حجم آن به حدود ۲۰۰ گیگابایت می‌رسد) یک نود باشد در شبکه بیت کوین ها. نودها تراکنش‌ها را در تمام شبکه پخش می‌کنند.

هزینه تولید بیت کوین ذر ایران چقدر است؟ آیا بیت کوین در ایران صرفه اقتصادی دارد؟

بیت کوین در ایران منتقدان زیادی دارد و اکثر این منتقدان برای این موضوع اتحاد دارند که تولید و استخراج بیت کوین برق زیادی را مصرف می کند.
حتی این امر موجب افزایش بی سابقه مصرف برق در کشور شده و این افزایش فشار سنگینی را بر شبکه های برق کشور وارد اورده است.
طبق خبری شرکت برق اعلام کرده است مصرف برق در همین ماه چیزی در حدود 7 درصد افزایش داشته است.
از همه مهم تر این که مصرف بزق گاها در برخی مناطبق برای تولید بیت کوین رایگان تامین می شود. لازم به ذکر است تولید هر بیت‌کوین معادل مصرف سالانه 24 خانه در تهران برق مصرف می‌کند و یا معادل مصرف برق یک خانه در تهران به‌مدت 24 سال.
یارانه هر کیلووات برق 5000 ریال است
یعنی تولید یک واحد بیت‌کوین حدود 350 میلیون ریال با یارانه دولتی هزینه می‌برد یا حدود 2700 دلار.
بیت‌کوین 11770 دلار در ایران در روزهای اخیر معامله شد
که 38 درصد در همین ماه و بیش از 200 درصد به‌صورت سالانه افزایش داشت،
بر این اساس استخراج هر واحد بیت‌کوین 8300 دلار یا به‌عبارتی 108میلیون تومان در ایران درآمد دارد

از همین رو توصیه اکید بر این است که برای تامین برق از پنل های خورشیدی بهره گرفته شود تا هم از انرژی های پاک و برگشت پذیر استفاده شده باشد و هم این که به مصرف انرژی در کشور کمک شایانی شده باشد.
ایران با 300 روز آفتابی که دارد توانایی تولید میزان عظیمی از برق خورشیدی را دارد پس از این نعمت خدادادی بهره مند شد.

استخراج بیت کوین چقدر زمان می برد؟

قبلا با همان تعداد دستگاه های ماینر که وجود داشت به طور میانگین در هر 10 دقیقه چیزی در حدود 12.5 بیت کوین تولید و استخراج می شد. که پس از هاوینگی که در می 2020 یعنی اردیبهشت سال 99 اتفاق افتاد به 6.5 کاهش یافت. تاکنون بیش از 18 میلیون واحد بیت کوین استخراج شده که پیش بینی شده استخراج همه واحد های بیت کوین تا سال 2140 زمان ببرد.

ضرورت وجود برق در استخراج بیت کوین

سرور های ماینر با توجه به قدرت پردازشی که دارند، به میزان برق متفاوتی نیاز دارند. که میزان برق مصرفی چیز در حدود از 1500 وات، 2000 وات و 2200 وات است.یک سرور ماینر برای تداوم فعالیت خود که نهایتا منجر به استخراج رمز ارز می‌گردد نیازمند این است تا در تمامی ساعات شبانه روز، هفته، ماه و سال بدون وقفه کار کند. هرگونه قطع برق ولو در کوتاه مدت میتواند ضمن اخلال در عملکرد آن و کاهش قابل توجه سودآوری، منجر به افزایش دمای دستگاه شده و پس از وصل مجدد برق، انرژی زیادی صرف خنک‌سازی دستگاه شود.
تامین این میزان انرژی مصرفی از برق عمومی باعث بالا رفتن میزان مصرف و خسارت به برق کشور می شود.
بنابراین بهترین راه حل داشتن پنل های خورشیدی برای تولید انرژی خورشیدی است. تا از انرژی پاک و برگشت پذیر استفاده کرده باشید.
در سیستم‌های برق خورشیدی آفگرید به دلیل تعداد بالای باتری‌ها و  هزینه‌های نگهداری و تعویض دوره‌ای باتریها، هزینه کل سیستم به صورت قابل توجهی افزایش یافته و توجیه اقتصادی طرح را زیر سوال خواهد برد. در روش دیگر که البته با توجه به شرایط کنونی کنتور برق مشترکین در ایران قابلیت اجرایی ندارد، مالک ماینر نسبت به نصب سیستم برق خورشیدی به صورت آنگرید اقدام می نماید. در این صورت میزان مازاد انرژی تولیدی برق خورشیدی در طول روز به شبکه برق تزریق شده و در ازای آن مصرف ماینر در شب از برق شبکه تامین می گردد.

این راهی است که شرکت بهکامان تبلور پاسارگاد انتخاب کرده است و به شما عزیزان هم توصیه اکید دارد از انرژی پاک خورشیدی بهره ببرید.
چرا که این نعمت الهی و سوخت های فسیلی سهم همه مردم است و باید به فکر آیندگان خود هم باشیم.
شرکت بهکامان تبلور پاسارگاد خود دارای مزارع تولید انرژی خورشیدی است و برای تامین برق مورد نیاز ماینر ها از این سوخت بهره می برد.
این شرکت با انتخاب انرژی پاک و برگشت پذیر نه تنها منفعت جامعه و بشریت را در نظر گرفته است بلکه باعث رواج استفاده از این سوخت و جایگزینی آن به جای سوخت های فسیلی شده است.

 

footer
footer
footer
footer
footer
footer
footer
call
آماده کسب درآمد بالا از طریق سرمایه گذاری در شرکت بهکامان هستید؟
client
گواهینامه ها

40,000 مشتری راضی از کیفیت خدمات در سراسر ایران

ما سرمایه گذاران راضی و خرسندی زیادی از عملکرد بهکامان داریم که از ابتدای امر همراه ما بوده اند و در بهکامان سرمایه گذرای نموده اند. برخی از مشتریان ما!