تاریخ انتشار: 1400/05/23 | تعداد بازدید: 363


بهتر است قبل از ورود به دنیای سرمایه گذاری ارز دیجیتال این 4 نکته را بدانید

ورود به بازار سرمایه گذاری ارز دیجیتال کار ساده و راحتی نیست. بسیاری از افراد وارد این بازار شده اند و تاوان سختی را داده اند. نه تنها در این عرصه بلکه در هر کار و زمینه ای اگر بدون اطلاعات و بدون هیچ پیش زمینه ای ورود کنید امکان شکست و خطر وجود دارد. اما بهترین راه پیشگیری از این اتفاقات، استفاده از تجربه دیگران است.

ما در این مقاله سعی داریم چهار نکته ای که در یه سرمایه گذاری موفق کمک کننده است را عنوان کنیم، پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

برای خودتان یک استراتژی بچینید

شما باید برای ورد و خروج به بازار سرمایه گذاری استراتژی داشته باشید. یعنی انتظاراتتان در یک بازه زمانی مشخص از میزان سود حاصل از سرمایه مشخص را برای خودتان روشن کنید. شما حتی برای ریسک های این سرمایه گذاری باید برنامه ریزی مشخصی داشته باشید. در غیر این صورت شما نمی توانید در این سرمایه گذاری موفق شوید.

در بازار سرمایه گذاری ارز دیجیتال سه نوع سرمایه گذار وجود دارد که هر یک ویژگی های مختص به خود را دارند.

افرادی که به صورت روزانه سرمایه گذاری می کنند

این افراد معمولا چندین بار در روز اقدام به خرید و فروش ارز خود می کنند. و دائما در حال جست و جو و تحقیق هستند و اخبار لحظه ای را رصد می کنند. این نوع معامله گری بسار دلهره آور و چر خطر است و بیشتر افرادی که به این صورت در حال ترید هستند جوان هستند.

افرادی که در نوسان ها اقدام به معامله گری می کنند

در این روز افراد خیلی مشابه گروه اول اقدام می کنند با این تفاوت که، سرمایه گذاریشان را برای مدت طولانی تری مثلا برای چند روز تا چند هفته انجام می دهند. بر همین مبنا تعداد خرید و فروششان هم کمتر است. اکثر افراد به این شیوه سرمایه گذاری و معامله گری می کنند.

افرادی که به صورت بلند مدت معامله گری می کنند

در این روش افراد هر چه خریداری کنند برای یک مدت خیلی طولانی مثلا چند سال نگهداری می کنند و به فکر فروش آن نیستند. این افراد معمولا یک درصد از سرمایه خودشان را در این راه صرف می کنند.

با توجه به این توضیحات شما باید قبل از ورد به دنیای ارز دیجیتال نوع سرمایه گذاری خودتان را نیز مشخص کنید. این انتخاب باید براساس نوع شخیت شما باشد. هر چند که ارز دیجیتال به خودی خود وسوسه برانگیز است اما شما باید مقاوم باشید و در برابر نوسانات بازار ریسک نکنید.

ارز هایی که دارای ارزش حقیقی هستند را خریداری کنید

ممکن است در طول سرمایه گذاری، افرادی به شما ارز های دیجیتال و توکن هایی را پیشنهاد کنند که فاقد ارز حقیقی باشند. هرگز به توصیه این افراد اقدام به خرید این نوع ارز ها نکنید. چرا که اکثر ارز ها دارای ارزش کاذب هستند.

سوالی که به وجو می آید این است که اصلا کدام ارز دیجیتال دارای ارزش حقیقی است؟

ارزهای دیجیتال با ارزش حقیقی، ارزهایی هستند که ویژگی هایی که در ادامه نام برده می شود را داشته باشند.

  1. نیاز بازار برای آنها به خوبی تعریف‌شده است
  2. دارای جامعه‌ی بزرگ و حمایت‌کننده هستند
  3. تیم توسعه‌دهندگان آنها حرفه‌ای و دارای توانایی‌های اثبات‌شده هستند
  4. نقشه‌ی مسیر آنها کاملا روشن است
  5. دارای پشتوانه‌ی مالی هستند

تحقیق کنید

بهترین روش این است که خودتان در رابطه با هر کدام از ارز های دیجیتال تحقیق کنید و منتظر محبوب شدن یک ارز دیجیتال نباشید تا به سمت آن بروید و یا به توصیه افراد بخواهید این اقدام را انجام دهید. شما زمانی یک تریدر موفق و خوب هستید که در همه این امور پیش قدم باشید و خودتان ارز های دیجیتال را شناسایی کرده باشید. این را هم بدانید که در این بازار هیچ گونه پیش گویی نمی توان داشت حتی کارشناسان این زمینه هم اگر نظراتی داشته باشند بر پایه حدس و گمان است که به شما ارائه می دهند.

از قدم های کوچک تر شروع کنید

شما می توانید با مبالغ کمی از سرمایه خود وارد این بازار شوید. که حتی اگر اشتباه هم کرده باشید ضرر زیادی نکرده اید. با این روش مهارتتان هم بیشتر می شود و در کنار بیشتر شدن مهارت سودتان هم بالطبع بیشتر خواهد شد. و قادر به انجام معاملات بزرگ تری خواهید بود.

 

footer
footer
footer
footer
footer
footer
footer
call
آماده کسب درآمد بالا از طریق سرمایه گذاری در شرکت بهکامان هستید؟
client
گواهینامه ها

40,000 مشتری راضی از کیفیت خدمات در سراسر ایران

ما سرمایه گذاران راضی و خرسندی زیادی از عملکرد بهکامان داریم که از ابتدای امر همراه ما بوده اند و در بهکامان سرمایه گذرای نموده اند. برخی از مشتریان ما!