تاریخ انتشار: 1400/05/27 | تعداد بازدید: 251


برای سرمایه گذاری بازار طلا بهتر است یا بیت کوین

برای مقایسه طلا و بیت کوین باید گفت هر دو آن ها به عنوان واحد های ارزشی هستند که در سطح دنیا در دسترس عموم افراد قرار دارند و به لحاظ بنیادی تقریبا مشابه یکدیگر هستند. اما در این اواخر طلا با مشکلاتی برای عرضه رو به رو شد که باعث تفاوت های مهمی بین این دو دارایی شکل بگیرد. همین مشکلات و چالش ها باعث شد، یک برتری نسبی بیت کوین پیدا کند. چرا که بیت کوین به هیچ ارگان و یا مرکزی برای تامین متصل نیست، اتکایی به جای خاصی ندارد بنابراین مشکلی برای تامین و یا دسترسی در سطح جهان وجود ندارد.

 

تاثیر کرونا روی زنجیره تامین کالا ها

با گسترش این بیماری در سطح دنیا خیلی از زنجیره های تامین که باید به صورت فیزیکی فعالیت می کردند با مشکل مواجه شدند. تامین طلا هم از این قاعده مستثنی نبود و این مشکلات گریبان این فلز گران بها را نیز گرفت. در تامین و انتقال طلا مشکلات بسیار زیادی وجود داشت که همین باعث شد ارزش طلا افت کند.

بیانات ال‌ای تایمز (LA Times) در ۲۴ مارس (۵ فروردین)

بازار طلا در نیویورک با فشاری تاریخی رو‌به‌رو است؛ زیرا در زمانی که سرمایه‌گذاران به این فلز به عنوان پناه‌گاهی امن روی آورده‌اند، همه‌گیری جهانی کرونا مسیر‌های تجارت فیزیکی را متوقف کرده است.

در حالی که اکثر صنایع از جمله خطوط هوایی، پالایشگاه‌ها و مراکز توزیع با بحران ناشی از ویروس کرونا دست‌وپنجه نرم می‌کنند، بازار‌های طلا نیز به شدت با مشکل مواجه شده‌اند.

وال استریت ژورنال نیز چنین ازعان داشت که

با همه‌گیری ویروس کرونا، سرمایه‌گذاران و بانک‌داران با کمبود شدید شمش و سکه طلا مواجه شده‌اند. فروشندگان ذخیره طلای خود را تمام کرده‌اند یا برای مدت‌زمانی تعطیل شده‌اند.

تامین و تولید بیت کوین در زمان کرونا

در این زمان که بازار طلا با این مشکلات مواجه شده است، بیت کوین همچنان مثل قبل به عملکردی که داشت ادامه داد. و کرونا هیچ تاثیر منفی روی این بازار نتوانست بگذارد.

 

footer
footer
footer
footer
footer
footer
footer
call
آماده کسب درآمد بالا از طریق سرمایه گذاری در شرکت بهکامان هستید؟
client
گواهینامه ها

40,000 مشتری راضی از کیفیت خدمات در سراسر ایران

ما سرمایه گذاران راضی و خرسندی زیادی از عملکرد بهکامان داریم که از ابتدای امر همراه ما بوده اند و در بهکامان سرمایه گذرای نموده اند. برخی از مشتریان ما!